Onegdaj

Polecane Przeglądaj

Pielęgnacja biżuterii ze srebra

Srebro jest ponadczasowe, piękne i eleganckie. Ten metal szlachetny używany był od czasów starożytnych do produkcji biżuterii, sztućców i monet m.in. w Egipcie, Grecji, Rzymie a także w Indiach, Chinach czy w Japonii. Srebro znaleziono również w wielu średniowiecznych grobach wikińskich.

Z biegiem czasu srebro w procesie utleniania czernieje lub żółknie. Wyczyszczenie srebrnych wyrobów nie stanowi jednak żadnego problemu ;).

Co wpływa na ciemnienie srebra?

 • dwutlenek siarki zawarty w powietrzu
 • chlorowana lub słona woda
 • złe przechowywanie i nieużywanie (srebro należy nosić! :))
 • kosmetyki
 • perfumy

Jak przechowywać biżuterię ze srebra?

 1. Przechowuj biżuterię najlepiej w pudełeczku lub woreczku, w miejscu zaciemnionym i suchym. Ważne żeby nie zostawiać srebra zbyt długo na słońcu.
 2. Unikaj przechowywania z innymi metalami, gdyż mogą uszkodzić srebrne wyroby. Srebro najlepiej przechowywać tylko ze srebrem.
 3. Srebro można zmoczyć w wodzie ale odradzamy chodzenie ze srebrną biżuterią na baseny lub kąpanie się zbyt długo w słonej, morskiej wodzie.

Jak czyścić biżuterię ze srebra ?

 1. Ściereczka do czyszczenia srebra – idealna do codziennej pielęgnacji naszej ulubionej biżuterii.
 2. Profesjonalne środki do czyszczenia srebra dostępne na rynku
 3. Pasta do zębów lub sok z cytryny – należy delikatnie przetrzeć powierzchnię srebra, następnie zmyć wodą i dokładnie wysuszyć.
 4. Folia + sól – miseczkę wykładamy na dnie folią aluminiową, następnie do naczynia wlewamy ciepłą wodę z paroma łyżeczkami soli i wkładamy biżuterię. Po wyczyszczeniu należy srebro przepłukać w czystej wodzie i wysuszyć.
 5. Soda oczyszczona + ocet – do połowy szklany octu należy dodać łyżeczkę sody i w tak przygotowanym płynie zanurzyć zaśniedziałą biżuterię. Następnie umyć w wodzie i wysuszyć.
 6. Czyszczenie i polerowanie w zakładzie jubilerskim. Jeśli boisz się, że możesz uszkodzić delikatną biżuterię polecamy zlecenie usługi czyszczenia specjalistom.

Promocje Przeglądaj

Nasza strona korzysta z plików cookies. Potrzebne są one do celów statystycznych oraz aby dostosować stronę do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Użytkownik ma możliwość zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.X