Onegdaj

Polecane Przeglądaj

nr kat. nbein

Inne opcje

Igła do szycia z kości, replikaPudełko na igły z zamknięciem w stylu średniowiecznymWikińskie pudełko na igły w stylu Jelling, replika

Zdobiona igła do nålbinding, replika

Igła wykonana jest z prawdziwej kości i posiada dekoracyjne wycięcie na górze, które zapewnia palcom pewny chwyt.

Technika nålbinding czy też ściegłu igłowego, znana najdłużej Wikingom, jest starsza niż szydełkowanie czy robienie na drutach. Igły wykorzystywane do szycia tą techniką były płaskie i tępe, wykonywane z kości. Techniką tą można wykonać trójwymiarowe przedmioty takie jak czapki, skarpetki czy rękawiczki. Ścieg igłowy tworzy gęstą, ciepłą tkaninę.

Sprzedawana igła posiada gładką powierzchnię, co ułatwia prowadzenie splotu wełny bez jej zakleszczania się.

Igły z kości były używane już w epoce kamienia, potem powszechnie u Celtów i Rzymian i szeroko stosowane aż do czasów średniowiecza. Taka igła była cennym narzędziem i była starannie przechowywana. Kościana igła to również tańsza alternatywa dla droższych igieł wykonywanych z brązu.

Wymiar - 0,8 x 8,0cm

Cena dotyczy jednej sztuki.

igła zdobiona

igla

igla

CZAS REALIZACJI ZAMÓWIENIA

Działy "Biżuteria" - w zależności od dostępności produktu od 1 do 10 dni roboczych + czas dostawy.

Działy "Wyroby z rogu i żelaza", "LARP", "Ekwipunek", "Drewno, szkło, ceramika", "Koszulki" - od 1 do 10 dni roboczych + czas dostawy

Działy "Broń historyczna", "Wyroby skórzane" - produkty ręcznie kute lub szyte na zamówienie - od 1 do 20 dni roboczych ( w zależności od ilości zamówień) + czas dostawy.

Jeśli zależy Ci na konkretnym terminie dostawy, prosimy o informację w uwagach do zamówienia, bądź o kontakt mailowy.

Promocje Przeglądaj

Nasza strona korzysta z plików cookies. Potrzebne są one do celów statystycznych oraz aby dostosować stronę do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Użytkownik ma możliwość zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.X