Onegdaj

Polecane Przeglądaj

nr kat. CDM93

  • Cena 210.00pln
  • Wysyłamy w ciągu
  • Materiał ceramika
  • Wymiary 8.5 x 15.5cm
  • Ilość
    zapytaj o produkt

Draken - ceramiczna lampa oliwna ze smokiem

Czarna lampka oliwna zdobiona wijącym się wokół niej smokiem.

Wymiary: 8.5 x 15.5cm

Smok to magiczne stworzenie, które pojawia się powszechnie w mitach wielu kultur na całym świecie. Smok pochodzi z czasów prapoczątku i zawiera w sobie całą symbolikę węży - zarówno negatywną, jak i pozytywną. W najstarszych opowieściach istniał pierwotny smok/ wąż, którego przykładem może być chociażby grecki Uroburos - smok połykający własny ogon, symbolizujący nieskończoności otaczającego nas Wszechświata

Smok jest symbolem niejednoznaczym - uznawany za atrybut potęgi i magii zdobił tarcze i inne elementy uzbrojenia wojowników średniowiecznej Europy. Był rozpoznawalnym znakiem wojennym Rzymian, Słowian, Brytów, Skandynawów a także Walijczyków. W Anglii funkcjonował jako insygnium królewskie Uthera Pendragona, ojca legendarnego króla Artura.

Smoki Wschodu reprezentują zazwyczaj cechy pozytywne – symbolizują mądrość, płodność, siłę, władze i wszędzie darzone są wielką czcią i szacunkiem. Rok Smoka wg Chińskiej Astrologii, to nic innego jak rok Dobrobytu, zaś Chińczycy chętnie o sobie mówią jako o potomkach smoka.

CZAS REALIZACJI ZAMÓWIENIA

Działy "Biżuteria" - w zależności od dostępności produktu od 1 do 10 dni roboczych + czas dostawy.

Działy "Wyroby z rogu i żelaza", "LARP", "Drewno, szkło, ceramika", "Koszulki" - ok. 10-15 dni roboczych + czas dostawy

Działy "Broń historyczna", "Zbroje", "Wyroby skórzane" - produkty ręcznie kute lub szyte na zamówienie - od 10 do 30 dni roboczych ( w zależności od ilości zamówień) + czas dostawy.

Jeśli zależy Ci na konkretnym terminie dostawy, prosimy o informację w uwagach do zamówienia, bądź o kontakt mailowy.

Promocje Przeglądaj

Nasza strona korzysta z plików cookies. Potrzebne są one do celów statystycznych oraz aby dostosować stronę do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Użytkownik ma możliwość zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.X