Onegdaj

Polecane Przeglądaj

nr kat. SBR691

Uroboros - smoczy talizman, srebro pr. 925

Niesamowity, wykonany ręcznie w srebrze wisiorek przedstawiający pradawnego węża/smoka pożerającego własny ogon - starogreckiego Uroborosa.

Talizman sprzedawany z rzemieniem.

Uroboros jest symbolem gnostyków i alchemików - wyraża nieskończoność wszechświata, zjednoczenie przeciwieństw i odrodzenie wszechrzeczy. To swoisty kamień filozoficzny.

Smok to magiczne stworzenie, które pojawia się powszechnie w mitach wielu kultur na całym świecie. Smok pochodzi z czasów prapoczątku i zawiera w sobie całą symbolikę węży - zarówno negatywną, jak i pozytywną.

Jest symbolem niejednoznaczym - uznawany za atrybut potęgi i magii zdobił tarcze i inne elementy uzbrojenia wojowników średniowiecznej Europy. Był rozpoznawalnym znakiem wojennym Rzymian, Słowian, Brytów, Skandynawów a także Walijczyków. W Anglii funkcjonował jako insygnium królewskie Uthera Pendragona, ojca legendarnego króla Artura.

Walka herosa ze smokiem to symboliczne odzwierciadlenie procesu inicjacji i osiągniecie najwyższego stopnia wtajemniczenia, dzięki pokonaniu przeszkód. Smoki wciąż są obecne w nas, drzemiąc w otchłaniach naszych umysłów...

CZAS REALIZACJI ZAMÓWIENIA

Działy "Biżuteria", Figurki" "Monety" - w zależności od dostępności produktu od 1 do 10 dni roboczych + czas dostawy.

Działy "Wyroby z rogu i żelaza", "Drewno, szkło, ceramika" - ok. 10-15 dni roboczych + czas dostawy

Działy "Broń historyczna", "Zbroje", "Wyroby skórzane" - produkty ręcznie kute lub szyte na zamówienie - od 10 do 30 dni roboczych ( w zależności od ilości zamówień) + czas dostawy.

Jeśli zależy Ci na konkretnym terminie dostawy, prosimy o informację w uwagach do zamówienia, bądź o kontakt mailowy.

Promocje Przeglądaj

Nasza strona korzysta z plików cookies. Potrzebne są one do celów statystycznych oraz aby dostosować stronę do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Użytkownik ma możliwość zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.X