Onegdaj

Polecane Przeglądaj

nr kat. PP 0 Axt Perun

Inne opcje

Topór Peruna - amulet szczęścia i ochrony. Replika z brązu.Topór Peruna replika, posrebrzany brąz

Topór Peruna replika z brązu

Spora w rozmiarze szczegółowa replika toporka perunowskiego, którego oryginał datowany jest na XI wiek. Średniowieczny toporek został odnaleziony niedaleko Bergen( Norwegia).

Okrągłe elementy na amulecie i zygzakowate linie są interpretowane jako symbole słońca i błyskawicy.

Ten typ miniaturowego topora był szczególnie rozpowszechniony w krajach bałtyckich i słowiańskich w okresie Wikingów jednak pojedyncze wisiorki toporów Peruna znaleziono również na Gotlandii, a nawet w Oslofjordzie i Bergen.

Perun - pogański władca burz i piorunów, był  czczony na całej Słowiańszczyźnie, a według niektórych źródeł był najwyższym bogiem Słowian. Perunowi przypisywano związek z przeróżnymi atrybutami. Łączono go z dębem, ogniem, orłem, koniem i wszelkim rodzajem broni ( głównie toporem).

Dla Słowian topór Peruna posiadał wielką, magiczną moc. Wierzono, iż przynosi zdrowie, pomyślność i przede wszystkim ochronę dla tego, kto go posiada. Topór kładziono pod łóżkiem, przed wejściem do domu, a nawet na polu w celu zwiększenia zbiorów.

Dodajemy rzemyk gratis.

Wisiorek jest dwustronny!

Ciekawostka:

Perun - imię tego boga pochodzi od słów "grom" oraz "uderzać". W folklorze ludowym możemy napotkać mit kosmogoniczny o walce Peruna z uosabiającym sily Chaosu Żmijem (Welesem).

toporek peruna braz

 


CZAS REALIZACJI ZAMÓWIENIA

Działy "Biżuteria" - w zależności od dostępności produktu od 1 do 10 dni roboczych + czas dostawy.

Działy "Wyroby z rogu i żelaza", "LARP", "Ekwipunek", "Drewno, szkło, ceramika", "Koszulki" - od 1 do 10 dni roboczych + czas dostawy

Działy "Broń historyczna", "Wyroby skórzane" - produkty ręcznie kute lub szyte na zamówienie - od 1 do 20 dni roboczych ( w zależności od ilości zamówień) + czas dostawy.

Jeśli zależy Ci na konkretnym terminie dostawy, prosimy o informację w uwagach do zamówienia, bądź o kontakt mailowy.

Promocje Przeglądaj

Nasza strona korzysta z plików cookies. Potrzebne są one do celów statystycznych oraz aby dostosować stronę do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Użytkownik ma możliwość zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.X