Onegdaj

Polecane Przeglądaj

nr kat. SROD topor1

Topór Peruna - amulet szczęścia i ochrony. Motyw liści i rozety.

Wersja topora perunowskiego wykonana przez artystów z Serbii. Toporek zdobiony motywem liści oraz słowiańską rozetą.

Perun - pogański władca burz i piorunów, był  czczony na całej Słowiańszczyźnie, a według niektórych źródeł był najwyższym bogiem Słowian. Perunowi przypisywano związek z przeróżnymi atrybutami. Łączono go z dębem, ogniem, orłem, koniem i wszelkim rodzajem broni ( głównie toporem).

Dla Słowian topór Peruna posiadał wielką, magiczną moc. Wierzono, iż przynosi zdrowie, pomyślność i przede wszystkim ochronę dla tego, kto go posiada. Topór kładziono pod łóżkiem, przed wejściem do domu, a nawet na polu w celu zwiększenia zbiorów.

Rozeta, zwana również gwiazdą heksapentalną, jest słowiańkim symbolem Słońca i ognia.  Swoim wyglądem przypomina wpisany w okrąg kwiat.Znak ten niezwykle czesto pojawia się jako motyw dekoracyjny w sztuce ludowej Słowian. Rozetę rzeźbiono m.in. na meblach, naczyniach oraz  na belkach domostw, co miało chronić domowników przed złymi mocami. Utożsamiano ją ze słońcem, wszelką pomyślnością i szczęściem.

Materiał - posrebrzany stop metalu

Wisior sprzedawany z rzemieniem.

Nasze produkty wykonane są z wysokiej jakości stopu metali i nie zawierają niklu, ołowiu oraz innych pierwiastków szkodliwych.

Ciekawostka:

Perun - imię tego boga pochodzi od słów "grom" oraz "uderzać". W folklorze ludowym możemy napotkać mit kosmogoniczny o walce Peruna z uosabiającym sily Chaosu Żmijem (Welesem).


CZAS REALIZACJI ZAMÓWIENIA

Działy "Biżuteria", Figurki" "Monety" - w zależności od dostępności produktu od 1 do 10 dni roboczych + czas dostawy.

Działy "Wyroby z rogu i żelaza", "Drewno, szkło, ceramika" - ok. 10-15 dni roboczych + czas dostawy

Działy "Broń historyczna", "Zbroje", "Wyroby skórzane" - produkty ręcznie kute lub szyte na zamówienie - od 10 do 30 dni roboczych ( w zależności od ilości zamówień) + czas dostawy.

Jeśli zależy Ci na konkretnym terminie dostawy, prosimy o informację w uwagach do zamówienia, bądź o kontakt mailowy.

Promocje Przeglądaj

Nasza strona korzysta z plików cookies. Potrzebne są one do celów statystycznych oraz aby dostosować stronę do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Użytkownik ma możliwość zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.X