Onegdaj

Polecane Przeglądaj

nr kat. WUL BHJ257

Irlandzkie spirale. Triskelion z brązu, księga z Kells

Motyw trzech światów wyryty na tym talizmanie był niezwykle popularny na terenach Irlandii i Brytanii.

Prawie identyczny symbol można odnaleźć m.in. w słynnej księdze z Kells, księdze z Darrow oraz na biżuterii np. irlandzkich broszach z VIII wieku (Tara, Lagor) czy też angielskich naczyniach z VI wieku (Hitchin, Hertfordshire).

Starożytni Celtowie za pomocą znaku triskeliona chronili się przed nieszczęściem. Jako talizman pomagał spełnić wszelkie pragnienia i wydobyć wewnętrzną mądrość. Potrójna spirala nierozerwalnie łączy się z cyklem – narodzin, śmierci oraz zmartwychwstania.

Średnica - 2.2m

Dodajemy rzemyk gratis.

Ciekawostka:

Spirala potrójna – jest obecna w sztuce celtyckiej od kilku tysięcy lat, czego doskonały przykład stanowi komora w megalicie znajdującym się w Newgrange w Irlandii, we wnętrzu której promień słońca wpada raz do roku podczas zimowego przesilenia.

CZAS REALIZACJI ZAMÓWIENIA

Działy "Biżuteria" - w zależności od dostępności produktu od 1 do 10 dni roboczych + czas dostawy.

Działy "Wyroby z rogu i żelaza", "LARP", "Ekwipunek", "Drewno, szkło, ceramika", "Koszulki" - od 1 do 10 dni roboczych + czas dostawy

Działy "Broń historyczna", "Wyroby skórzane" - produkty ręcznie kute lub szyte na zamówienie - od 1 do 20 dni roboczych ( w zależności od ilości zamówień) + czas dostawy.

Jeśli zależy Ci na konkretnym terminie dostawy, prosimy o informację w uwagach do zamówienia, bądź o kontakt mailowy.

Promocje Przeglądaj

Nasza strona korzysta z plików cookies. Potrzebne są one do celów statystycznych oraz aby dostosować stronę do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Użytkownik ma możliwość zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.X